آکادمی آموزشی آرایشگری مردانه اقبال

منتظر تماس شما هستیم: 021-88927542

آموزش گریم داماد ( متعادل سازی چهره )

بین آرایش عادی با گریم داماد یک فرد فرق های اساسی وجود دارد که هر آرایشگری نیاز به آموزش گریم داماد یا متعادل سازی چهره دارد. گریم صورت داماد همانند عروس نیست که نیاز به رژ لب و گرفتن ابرو داشته باشد ویا مانند آرایش ساده تنها بخش هایی از مو کوتاه شود. گریم داماد چیست ؟ چکاری در گریم داماد انجام می‌شود؟ خدمات گریم داماد چیست و چکار هایی انجام می‌شود؟ برای پاسخ به این سوالات همراه باشید.
گریمور یا متعادل ساز چهره مردانه کسی است که بتواند از عهده شناسایی ساختمان پوست، استفاده از علم نور در هماهنگ سازی چهره، آماده کردن محیط و ابزار و مواد مورد نیاز، آماده سازی پوست صورت و گردن، هماهنگ کردن اجزا چهره با استفاده از تکنیک سایه و روشن، پاک کردن مواد از روی چهره و پیشگیری از حوادث و خطرات احتمالی برآید.
گذراندن دوره آموزش گریم داماد بصورت حضوری در یادگیری و کسب تجربه بیشتر و بهتر کمک می‌کند. در پکیج آموزش گریم داماد موارد محتلفی اعم از تعادل صورت داماد شامل انواع چانه و بینی و صورت ، شناخت ساختمان پوست و مو، فیکس کردن صورت آموزش داده می‌شود. در آموزشگاه آرایشگری اقبال محیطی مناسب با اساتید مجرب گریم داماد و متعادل سازی چهره را آموزش می‌دهد که کارآموزان علاوه بر کسب مهارت و تجربه ، مدرک فنی حرفه ای نیز دریافت می‌کنند.
دوره پیرایش مردانه درجه 2
مدت زمان دوره

1 ماه

2 تا 7 روز

تعداد جلسات

هفته ای 3 روز

فشرده

قیمت دوره

2,500,000 تومان

مدت زمان دوره

2 ماه

1 ماه

تعداد جلسات

روزانه 2 الی 3 ساعت (63 ساعت تئوری، 121 ساعت عملی)

فشرده روزانه 4 الی 5 ساعت

قیمت دوره

3,000,000 تومان 2,700,000 تومان

فروش ویژه دوره متعادل سازی چهره (گریم داماد)

2,500,000 تومان

گریم داماد چیست؟

آرایش داماد شباهتی به آرایش عروس ندارد. حداقل به مانند عروس در حجم وسیع از لوازم آرایشی روی صورت داماد استفاده نمیشود. هدف از آرایش داماد رفع اشکالات پوست و صورت و پنهان کردن آنها و برجسته کردن نکات مثبت صورت است. در پیرایش داماد به منظور از بین بردن آثار جوش ، لکه ، نواقص صورت انجام می‌شود. البته موارد مربوط به گریم داماد مثل سایه زدن و زیبایی چهره را در آرایش های معمولی نیز میتوان به کاربرد که مهارت و مشهورت بیشتری برای یک آرایشگر به همراه خواهد داشت.

دوره آموزش گریم داماد - متعادل سازی چهره

در دوره آموزش گریم داماد در آموزشگاه اقبال میتوانید به صورت حضوری با مدل های واقعی اقدام به آموزش دیدن و کسب مهارت کنید. این پکیج آموزش گریم داماد با مدیریت و تدریس استاد رضا رضازاده که جزو برترین آرایشگران و مدرسین حوزه آرایشگری می‌باشد صورت می‌پذیرد. در این دوره به اکثر موارد مربوط به متعادل سازی چهره یک فرد پرداخته میشود که در انتهای دوره آرایشگر می‌تواند انواع صورت ها را بشناسد و تمامی نواقص و کارهای های لازم برای زیبایی هرصورت را انجام دهد.
برای کسب اطلاعات بیشتر فیلم معرفی را مشاهده نمایید.

آموزش متعادل سازی چهره مردانه (گریم داماد)

هر فرد چهره منحصر به فرد خود را دارد که می تواند به زیباترین نحوه نمایش داده شود به معنای دیگر می توان با ترفندهای آرایشگری هر چهره ای را به زیباترین نحوه پیرایش کرد. متعادل سازی چهره مردانه یا گریم داماد هم دارای ترفندها و مراحلی است که به آرایشگران کمک می کند تا متقاضی را به هدف خود رسانده تا او را برای شبی رویایی با متعادل سازی چهره آماده کند. گریم داماد مهارتی است که در آموزشگاه آرایشگری مردانه اقبال به هنرجویان آموزش داده می شود.
متعادل سازی چهره شامل تکنیک هایی است که به همراه استفاده از ابزار آلات مخصوصی چون کرم پودرها، انواع پودرها، مداد ها و فیکسرها کمک می کند تا نقوص چهره از جمله نامتقارنی یا جوش، لک را بپوشاند و یا نقط قوت صورت را با درخشان کننده ها بیشتر جلوه گر کند. اما برای کسب مهارت متعادل ساازی چهره در قدم اول باید که انواع چهره ها را بشناسید. سپس ترفند تیره و روشن کردن صورت را آموزش ببینید که به اصطلاح سایه نیز گفته می شود. در آموزشگاه اقبال تمامی موارد گفته شده به صورت حرفه ای به هنرجویان آموزش داده میشود.

این دوره مناسب چه کسانی است؟

کسانی که قصد شروع اشتغال را دارند آرایشگری بهترین مهارت است.

این دوره فقط مختص به گریم داماد نیست و هر علاقه مندی میتواند در این دوره شرکت کند

کسانی که به دنبال یادگیری حرفه با کمترین هزینه هستند.

آموزشگاه اقبال بنابر خواسته هنرجو این دوره را میتواند بصورت کوتاه و فشرده برگذار نماید.
لوگو اقبال

آموزشگاه آرایشگری اقبال

محیط آموزشگاه اقبال

سرفصل های دوره متعادل سازی چهره مردانه (گریم داماد)

جلسه اول دوره متعادل سازی چهره مردانه
بهداشت پوست و مو

مراحل گریم داماد چیست و چکاری در گریم داماد انجام می‌شود ؟

برای اینکه گریم و آرایش داماد به درستی و کامل انجام شود باید یک سری پروسه های خاص طی گردد. اگر مراحله های زیر بصورت کامل انجام شود باعث می‌شود آرایش داماد کامل انجام شود و به این ترتیب میتوانید رضایت کامل وی و یک شب به یاد ماندنی برای وی رقم بزنید.

پاکسازی و جوانسازی پوست داماد

برای اینکه پوست صورت داماد شاداب تر ، زیبا تر، شفاف و درخشان به نظر بیاد بهترین کار برداشتن پوست های مرده ، جای جوش، لکه و آکنه است که به این کار پاکسازی پوست داماد می‌گویند. استفاده از ماسک ها و محصولات مراقبی پوست برای آقایان هم مورد استفاده قرار می‌گیرد. باید توجه کرد که برای استفاده از ماسک ها و پاکسازی پوست نیاز به دانش تخصصی است چون برای هر نوع پوست باید ماسک و مواد مربوط به آن استفاده شود تا مشکلی پیش نیاید. پاکسازی پوست بهتر از چند روز قبل از میکاب داماد ( آرایش داماد ) انجام شود.

برای این کار ابتدا با پاک کننده های مخصوص، صورت را  با آب ولرم شسته می‌شود. این پاک کننده ها باید با توجه به نوع پوست چرب یا خشک وهمچنین  جای جوش، لک و ...  انتخاب شود. بعد از نرم و باز شدن منافظ پوست، با استفاده از تونر ها بصورت عمقی اقدام به تمیز کردن پوست پرداخته می‌شود. بعد از از پاکسازی پوست از ماسک های مخصوص صورت برای لایه برداری و طراوت بخشی به پوست استفاده می‌گردد.


ایجاد تعادل در صورت داماد

یکی از مهمترین مراحل آرایش و گریم داماد تشخیص چهره است. بنابر هر نوع چهره باید اقدام به تغییر قسمت های مختلف انجام داد یعنی برای بهتر نشان دادن چهره کسی که صورت پهن دارد از رنگ های تیره استفاده می‎شود که صورت داماد لاغر تر به نظر رسد و برای کسب که چهره کوچک دارد باید از رنگ های روشن استفاده کرد تا پهن تر شود.

برای تعادل بخشیدن به صورت های مختلف باید از تکنیک ها مربوط به همان چهره استفاده کرد. یک گریمور با شناخت آناتومی صورت، فرم جمجمه و جایگاه عضلات صورت تکنیک های سایه روشن را به درستی اجرا نماید. چهره و صورت انسان ها به 7 دسته کلی تقسیم می‌شود:
1- فرم صورت بیضی
2-  فرم صورت مربع
3-  فرم صورت گرد
4- فرم صورت کشیده
5- فرم صورت مثلث با قاعده پهن بالا
6- فرم صورت مثلث با قاعده پهن پائین
7- فرم صورت لوزی شکل یا الماسی شکل


همچنین از نظر زیباشناسی چهره به 3 بخش کلی تقسیم می‌شود:
1- از رستنگاه مو تا وسط ابرو
2- از وسط ابرو تا زیر بینی
3- از زیر بینی تا زیر چانه

از بین بردن مشکلات بینی داماد

بینی جز برجسته ترین قسمت صورت است که تاثیر زیادی در نمایش زیبای چهره دارد. با استفاده از یکسری تکنینک های خاص میتوان مشکلات مربوطه را رفع کرد. برای نمونه اگر بینی بزرگ باشد، برای کوچک نشان دادن آن میتوان فاصله بین ابرو ها را تا حد نسبتا کمی بیشتر کنید و از ابتدای سوراخ های بینی تا مکانی که پهنی بینی کشیده شده است را با رنگ تیره رنگ آمیزی کرد.

تعادل در گونه داماد

بعد از بینی گونه در آراسته نشان دادن صورت اهمیت دارد. بنابر هر فرم صورت باید گونه مخصوص آن فرم چهره تغییر کند. این تغییر نیز با روشن و تیره کردن بالای گونه و خود گونه داماد انجام می‌شود.

گریم ترمیمی داماد چیست؟

به دلیل زاویه های نامناسب صورت مانند مشکلات بینی و چانه باید با استفاده از سایه روشن، برخی از زوایا برجسته تر نمایش داده شوند تا اشکالات صورت به چشم نیاید. علاوه بر سایه روشن میتوان از حالت ابرو ها و فاسله آنها از هم نیز استفاه کرد تا چهره فرد زیبا تر شود.
در آقایان بجای استفاده از رژ لب، ابتدا با استفاده از کسواک نرم، پوست های مرده لب را جدا می‌کند و سپس با استفاده از مرطوب کننده مناسب، لب ها را چرب می‌شود. همچنین می‌توان با استفاده از حالت ریش و سبیل ظاهر لب را بدون استفاده از رژلب یا ماتیک زیبا تر نشان داد.

مدرس دوره

رضا رضازاده

آقای رضا رضازاده سفیده متولد 1353/2/24 متاهل و دارای 2 فرزند، ایشان از دوران نوجوانی علاقه بسیار زیادی به هنر آرایش و پیرایش در خود احساس نمودند و شروع به آموختن این هنر نزد اساتید و سالن دارهای خوب تهران نمودند. به نظر ایشان آرایش همانند تابلویی است که یک استاد نقاش خلق و اثری از خود بجا می گذارد و اثر یک نقاش دراز مدت و اثر آرایشگر کوتاه مدت می باشد، ایشان اعتقاد دارند که این رشته پایانی ندارد و چون دریایی است که هر شخص به اندازه ظرفیت وجودی خود میتواند از آن بهره مند شود.
رضا رضازاده

اشتغال هنرجویان اقبال در بهترین شرایط بازار آرایشگری

با افتخارهنرجویان دوره آرایشگری اقبال پس از گذراندن دوره های تئوری و عملی به فعالیت حرفه ای در بازار در مناطق مختلف ایران مشغول هستند. برخی از بهترین هنرجویان دوره متعادل سازی چهره گریم داماد
This image for Image Layouts addon
مقداد
فریدون کنار
This image for Image Layouts addon
فرشاد
تهران
This image for Image Layouts addon
کیان
تهران
This image for Image Layouts addon
کامیار
تهران

نظرات دانشجویان دوره متعادل سازی چهره مردانه (گریم داماد)

ثبت نام

دوره متعادل سازی چهره مردانه گریم داماد

01
دوره اصولی یادگیری حرفه آرایشگری مردانه
01
شامل جلسات تئوری و عملی
01
دریافت مدرک رسمی از فنی و حرفه ای

قیمت:

2,500,000 تومان
Image

هنرجو در دوره متعادل سازی چهره مهارت های زیر را فرا میگیرد :

نحوه بکارگیری ضوابط ایمنی و بهداشت کار در محیط کار گریم :

آشنایی با بهداشت فردی و نظافت عمومی محل کار
آشنایی با جعبه کمک های اولیه و اصول استفاده از آن
آشنایی با مواد شیمیایی در حین کار و خطرات ناشی از آن
آشنایی با حوادث شغلی و اصول پیشگیری از بروز آن
آشنایی با عامل آتش زا و اصول اطفاء حریق
آشنایی با مواد ضد عفونی کننده و پاک کننده دست و صورت
شناسایی اصول ضد عفونی کردن محیط کار
شناسایی اصول ضد عفونی کردن ابزار کار

نحوه آماده کردن محیط و ابزار کارگریم :

آشنائی با شرایط اتاق کار گریم
آشنائی با ابزار کار و کاربرد آن
آْشنائی با انواع قلم ها و کاربرد آن
آشنائی با انواع اسفنج ها و کاربرد آن
آشنائی با انواع قیچی ها و کاربرد آن
آشنائی با انواع تیغ و کاربرد آن
آشنائی با نوع و رنگ پیش بند و روپوش کار
آشنائی با مواد گریم و چهرپردازی و کاربرد آن
آشنائی با انواع فون ها گریم و کاربرد آن
شناسائی اصول فن خشک در گریم
شناسائی اصول فن چرب در گریم
شناسائی اصول فن مایع در گریم
شناسائی اصول کانسیلردر گریم
شناسائی اصول مواد کاموفلاژ در گریم
شناسائی اصول انواع پودرهای فیکس کننده و کاربرد آن گریم
آشنائی با انواع پاک کننده و کاربر دآن گریم

شناخت ساختمان پوست و مو :

آشنائی با ساختمان پوست و انواع پوست چرب، خشک، معمولی، مختلط
آشنائی با انواع پوست پوست چرب، خشک، معمولی، مختلط
آشنائی با آناتومی پوست
آشنائی با وظایف پوست مانندترشح عرق، چربی، محافظت در برابر عواملخارجی
آشنائی با بیماریهای پوستی از طریق فیلم و اسلاید

آموزش آماده سازی پوست صورت و گردن قبل از گریم :

آشنائی با انواع پاک کننده ها
- شیر پاکن ها
- تونرها پاکن ها
- ژل ها پاکن ها
- فوم ها پاکن ها

آموزش نحوه استفاده از شیر پاکن ها تونرها ژل هافوم ها
آموزش تمیز کردن پوست صورت با پاک کننده ها با توجه به نوع پوست
آموزش با نحوه بخور دادن انواع پوست صورت جهت تمیز کردن آن
آموزش تمیز کردن پوست صورت با مواد اسکراپ
آشنائی با آماده سازی انواع پوست صورت پوست خشک چرب مختلط معمولی
آموزش آماده سازی پوست صورت و گردن با ماساژ

شناسائی و تشخیص چهره ها :

شناسائی با اصول جام چهره
شناسائی اصول چهره ایده آل
شناسائی انواع فرم چهره
آشنائی با فرم صورت بیضی
آشنائی با فرم صورت مربع
آشنائی با فرم صورت گرد
آشنائی با فرم صورت کشیده
آشنائی با فرم صورت مثلث با قاعده پهن بالا
آشنائی با فرم صورت مثلث با قاعده پهن پائین
آشنائی با فرم صورت لوزی شکل یا الماسی شکل
آشنائی با اجزا چهره پیشانی، ابرو، چشم، بینی، گونه، لب، چانه
آشنائی و شناسائی با سه قسمت اصلی چهره
آشنائی با پیشانی، بینی، لب و چانه
شناسائی انواع پیشانی
شناسائی انواع بینی
شناسائی شکل انواع لب و چانه
نمایش فیلم و اسلاید انواع چهره ها

آموزش فن زدن چهره در گریم :

آموزش انواع روشهای فن زدن چهره
آشنائی با اصول یکرنگ کردن پوست صورت با فن مناسب
آموزش یکرنگ کردن پوست صورت با فن مناسب
آشنائی با پوشاندن لکها جوشها و خالها با فن
آموزش اصول پوشاندن لکها جوشها و خالها با فن
آشنائی باکاموفلاژ کردن لکها
آموزش اصول کاموفلاژ کردن لکها
آشنائی با خنثی کردن رنگ قرمزی، زردی، کبودی
آموزش اصول خنثی کردن رنگ قرمزی، زردی، کبودی

آموزش هماهنگ کردن اجزای چهره با تکنیک سایه روشن :

آشنائی با انواع پیشانی بلند، کوتاه، تنگ، پهن، برآمده
آموزشاصول نحوه تصحیح کردن انواع پیشانی- آموزش گریم پیشانی
آموزش هماهنگ کردن پیشانی و نزدیک کردن آن به فرم پیشانی ایده آل
آشنائی با انواع مختلف چشم(نزدیک بهم، دور از هم، گود، گرد، ریز،برجسته، باپلک افتاده، پف کرده، کبود
آموزش نحوه تصحیح کردن اصول انواع مختلف چشم نزدیک بهم، دور از هم، گود، گرد،ریز، برجسته، باپلک افتاده، پف کرده، کبود
آموزش هماهنگ و تصحیح کردن چشم ها و نزدیک کردن آنها به فرم چشم ایده آل
آشنائی با فرم ابرو ایده آل و تشخیص ابروهای آسیب دیده
آشنائی با انواع مختلف بینی کوتاه و پهن بلند و بی حالت قوز دار کج کوچک
آموزش تصحیح کردن اصولی انواع مختلف بینی کوتاه و پهن بلند و بی حالت قوز دارکج کوچک
آموزش تصحیح کردن بینی و ایده آل سازی آن- آموزش گریم بینی
آشنائی با انواع گونه برجسته، چاق، مسطح، نامتقارن
آموزش تصحیح اصولی انواع گونه برجسته، چاق، مسطح، نامتقارن
آموزش تصحیح گونه و هماهنگ کردن آن با گونه ایده آل
آشنائی با انواع فک و آرواره برآمده، مسطح، بزرگ، کوچک
آموزش تصحیح اصول انواع فک و آرواره برآمده، مسطح، بزرگ، کوچک
آموزش تصحیح انواع فک و آرواره و نزدیک کردن آن به فرم ایده آل
آشنائی با انواع فرم چانهکوتاه، بلند، برآمده، کوچک، فرو رفته، تیز، باریک
آموزش اصول انواع فرم چانه کوتاه، بلند، برآمده، کوچک، فرو رفته،تیز، باریک
آموزش نحوه تصحیح چانه و نزدیک کردن چانه به فرم چانه ایده آل
آشنائی با انواع شکل لب و برطرف کردن نقایص آن
آشنائی با افتادگی غبغب و آموزش نحوه تصحیح کردن آن

آموزش فیکس کردن مواد بر روی چهره :

آشنائی با انواع پودر های فیکس کننده
شناسائی اصول انواع پودر های فیکس کننده
آشنائی با انواع اسپری های فیکس کننده
شناسائی اصول انواع اسپری های فیکس کننده
آشنائی با فیکس کردن مواد روی چهره با پودر
آموزش نحوهاصولی فیکس کردن مواد روی چهره با پودر
آشنائی با فیکس کردن مواد روی چهره با اسپری
آموزش نحوهاصولی فیکس کردن مواد روی چهره با اسپری

آموزش پاک کردن مواد گریم از روی چهره :

آشنائی با دستمال مرطوب جهت پاک کردن مواداز روی چهره
آموزش انحوه اصولی دستمال مرطوب جهت پاک کردن مواداز روی چهره
آشنائی با پاک کردن مواد گریم از روی چهره
آموزش نحوه اصولی پاک کردن مواد گریم از روی چهره

 

تماس باما

تلفن تماس
021-88927542
تلفن فاکس
021-88927543
آدرس

تهران، میدان فردوسی، جنب کوچه علوی1، پلاک 617، طبقه دوم غربی، آموزشگاه آرایشگری اقبال

لوگو سایت اقبال باربر

درباره ما

آموزشگاه اقبال با دارا بودن امکانات عالی و استاد سازمان فنی حرفه ای که از آموزشگاههای دیگر متمایز گردید.  این آموزشگاه از نظر دسترسی به مسیرهای مختلف و حمل و نقل عمومی برای رفت و آمد هنرجویان در بهترین نقطه تهران واقع گردیده است
کلیه حقوق مادی و معنوی وب سایت برای آموزشگاه آرایشگری و پیرایش مردانه اقبال محفوظ می باشد توسعه و سئو توسط : تیم دیتادیزاین