آکادمی آموزشی آرایشگری مردانه اقبال

منتظر تماس شما هستیم: 021-88927542

آموزش حرفه ای Fade کردن مو یا سایه زنی در 3 مرحله

این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)
آموزش حرفه ای Fade کردن مو یا سایه زنی در 3 مرحله - 3.7 out of 5 based on 3 votes

مدل موی fade یا محو کردن، بسیار پرطرفدار است و هرگونه مدلی را که در کنار سر کوتاه باشد، و به سمت بالای سر که برویم بلندتر میشود، شامل می شود. با کمی تحقیق و جست و جو می توانید بفهمید که چه مدلی از fade مد نظرتان است، از آن جایی که تنوع زیادی دارد، سپس با وسایل خود مثل قیچی مخصوص این مدل را پیاده سازی کنید.

Fade کردن مو در دوره درجه 1 آرایشگری مردانه در آموزشگاه آرایشگری مردانه عصر مو بطور کامل و حرفه ای آموزرش داده می‌شود. اما در اینجا شما با خواندن مطالب زیر میتوانید بفهمید که برای Fade کردن مو چطور باید شروع کنید:
مدل موهای fade غالبا خیلی کوتاه می شوند، حتی گاهی از ته ته زده میشوند - البته در کناره ها و نزدیکی گردن، هر چه به بالای شر نزدیک تر شویم، مو بلند تر و در نهایت به بلندترین حالت خود در بالای سر میرسد.

بهتر است به یاد داشته باشیم که هر گونه تغییر طول از پایین به بالا، fade محسوب می شود، پس قاعدا بهتر است قبل از شروع اصلاح خود، بدانیم چه مقدار میخواهیم کوتاه کنیم، به عبارتی باید بدانیم کوتاه ترین قسمت چقدر خواهد بود و بلندترین قسمت جه قدر خواهد بود.

آموزش ویدیویی سایه زنی در آموزشگاه اقبال

 


لازم است این چهار نوع از انواع مدل مو های fade را بدانیم:

انواع مدل مو های fade
1.1 مدلCaesar: در این مدل کناره ها و پشت سر بسیار موتاه می شوند. و در قسمت بالایی سر مو با اختلاف اندازه نسبتن کمی، بلند تر خواهد بود. قسمت بالایی به سمت جلو شانه می شود، و قسمت های کناری اصولا به سمت اطراف شانه می شوند.

1.2 مدل high and tight: در این مدل اطراف سر و پشت سر به صورت کامل از ته زده میشوند، و قسمت بسیار کوتاهی از مو، ماشینی شده، در بالای سر می ماند. این مدل در ارتش بسیار پر طرفدار است.

1.3 مدل پرینستون: در این مدل، قسمت بالایی سر یک تا دو اینچ طول دارد و به قسمت های پایینی - اطراف و پشت سر - که برویم طولشان کم تر و کم تر میشود.

1.4 مدل fauxhawk: این مدل با مدل قبلی (پرینستون) شباهت دارد، اما وجه تفاوت آن در این است که قسمت های بالایی آن بلند تر است و قسمت های پایینی - اطراف و پشت سر - بسیار کوتاه هستند و از ته زده شده اند.

 

توضیح کوتاه در مورد مدل های محو کردن و سایه زنی مو و قسمت های مدل مو fade

 محو کردن قسمت پایینی مو

در این مدل مو ، محو کردن مو از قسمت بالای گوش شروع می شود و به تدریج در طول افزایش می یابد تا با بالا رفتن به قسمت بالایی اطراف سر وصل شود . این سبک ایده آل مدل مو fade ، انتخاب اولین مدل ما برای محو کردن مو است 

محو کردن به صورت منحنی

برای توجه بیشتر به این مدل مو و انتخاب این روش باید کمی بالاتر از گوش ، تقریبا به اندازه 3 سانتی متر یا بیشتر شروع کنید و به طور خاص باید در این روش دقت کنید تا در صورت بالا بودن سطح صاف مو ، طول کوتاه کردن دور و پشت سر را افزایش دهید

 محو کردن از قسمت بالایی مو

از آرایشگر خود بخواهید قسمت بالایی مو سر را محو کند. ناحیه ای بی مو که به اندازه تقریبا 5 سانتی متر تا بالا گوش قرار می گیرد . این یک سبک سریع است که در آن پشت و دو طرف سر تا بالا سر ، محو و کم مو شده اند .

منحنی پوسته پوسته شده

در این روش قسمت کوچکی از محدوده بالای گوش با پایین ترین نمره ماشین به صورت منحنی زده می شود و سپس بالای قسمت کوتاه شده با یک دندانه بالاتر محو می شود . همچنین بنا به تشخیص خودتان می توانید طول قسمت محو شده را به صورت منحنی بالاتر ببرید.

محو کردن به صورت سایه

این گزینه به سبک های گوناگونی می پردازد و این به صورت کامل باعث می شود تا تقریبا هر مدل کلاسیک را بشود در پشت و هر دو طرف سر به راحتی کوتاه کرد .

در این سبک از محو کردن مدل مو ، بین قسمت کوتاه شده بالای گوش و قسمت پوسته پوسته شده مو قرار دارد و باید این کار به دقت و تنظیم دندانه های ماشین انجام شود .

محو شده قسمت بالایی دور سر

یکی از مدل مو های کلاسیک که هنوز هم به عنوان نوعی دیگر از نمونه های محو کردن مو استفاده می شود . زمانی مردان ارتش به دلیل اینکه افرادی قوی و منظم به نظر برسند از این مدل استفاده می کردند و همچنین بعضی از ستارگان مرد هالیوود این مدل مو را برای خود انتخاب می کردند .
به نظر که محو کردن مو در این روش در سمت چپ و راست نامتقارن به چشم می آید اما موجب کاهش زمان مرتب کردن مو و ظاهر در هر روز صبح خواهد شد . پس به سرعت می توانید ظاهر خود را با یک شانه مرتب کنید .

برای سایه زنی و کوتاهی موی آقایان و مدل مو fade دو نوع ماشین وجود دارد:

انواع ماشین اصلاح آقایان
1. دارای کارآیی آسان

این مدل ماشین، مدل بی سیم و شارژی است که به راحتی می توانید آن را حمل کنید و هر جا که مایل هستنید آن را همراه خود داشته باشید. همچنین بعضی از مدل های ماشین اصلاح، بصورت جاروبرقی عمل می کنند و موها را داخل خود جمع می کنند. بطور معمول سری ها و تیغ های این نوع دستگاه از پلاستیک ساخته شده و باید بعد از چند سال آنها را عوض کنید. همچنین این مدل، تیغه های خاص خود را دارد و باقی تیغه های استاندارد، مناسب با این دستگاه نمی باشد.

2. استفاده از ماشین های اتومات با سری های چرخشی

 نکته ای که برای نسخه های معمولی این دستگاه قابل ذکر است، این است که کوتاهی مو با این دستگاه، کار بسیار سخت و دشواری است و ممکن است هر آن، موی خود را خراب کنیم. به گفته یکی از مشتریان: "کار کردن با دستگاه هایی که برای کوتاهی مو توسط خود ما تعبیه شده، بسیار آسان تر نسبت به دستگاه های معمولی است، این دستگاه به راحتی مدل موی دلخواه شما را اصلاح می کند."

دستگاه های پیشرفته دیگری هستند که به عنوان یک پکیج کامل کوتاهی مو شناخته می شوند، دارای سری هایی مثل: تیغ، قیچی در سایزها و مدل های مختلف هستند. همچنین این مدل، دارای عمر باتری طولانی است و یکی دیگر از ویژگی های مهم این دستگاه، داشتن مخزن برای جمع کردن مو هنگام اصلاح است. شما می توانید پس از اتمام کار مو را خالی کنید و مخزن را بشویید.
برای شروع کار باید جلوی یک آینه بزرگ بایستید تا به کوتاهی مو مسلط باشید. همچنین به این نکته توجه داشته باشید که یک پریز برق نزدیک آینه باشد. به همین خاطر بهتر است، ماشین های شارژی و بی سیم خریداری کنید.

چگونه مدل مو fade را شروع کنم؟

حتماً قبل از کوتاهی مو، مدلی که می خواهید را انتخاب کنید و با دقیق درباره جزییات آن بیندیشید. سپس تیغ ها و سری های لازم را نزدیک خود بگذارید. اگر اولین بار است که این کار را انجام می دهید، بهتر است یک الگو از مدل مویی که می خواهید، رو به روی خود قراردهید و طبق آن پیش روید. به عنوان گام اول از قسمت های بلندتر شروع کنید؛ چرا که اگر لایه های مو بلند باشند، می توانیم آن را کوتاه کنیم، امّا قسمت کوتاه شده را نمی توان بلند کرد.
حتماً فرم صورتتان را نسبت به مدلی که می خواهید کوتاه کنید در نظر بگیرید. اگر صورت گردی دارید، مدل مویی انتخاب کنید که صورتتان را کشیده تر نشان دهد. اگر صورت قلبی شکل دارید، مدل مویی انتخاب کنید که گونه های شما را برجسته نشان دهد. برای صورت های مربعی شکل، مدل موی چتری یا حالت دار، گزینه مناسبی است. امّا صورت هایی که حالت بیضی دارند، خوش شانس ترین به حساب می آیند؛ چون اکثر مدل های مو به این فرم از صورت می آید.
حتماً لازم نیست، مویتان را طبق تخیلات خود کوتاه کنید. بهتر است، قبل از شروع کار چند مدل در مجله های مد و فشن ببینید و یا چند سایت را چک کنید تا با مدل های زیادی آشنا شوید. سایت هایی که مخصوص محصولات مو هستند، می توانند کمک شایان توجهی کنند.

چگونه سایه زنی را انجام دهیم؟

چگونه سایه زنی را انجام دهیم؟

به استثنای تعدادی مدل موی ساده، بقیه مدل ها از بغل دارای چند سایز کوتاهی هستند که در این مدل ها نباید فاصله بین دو قسمت معلوم باشد. به این روش سایه روشن مو می گویند. برای سایه زدن مو دو گزینه دارد. اولین گزینه برای موهای بلند است. این مدل بسیار آسان و ساده است و باید موها به فاصله 4/1 یا 2/1 از یکدیگر کوتاه شوند. کاری که باید انجام دهید این است به آرامی ماشین را از هر قسمت که سایه می اندازید، بلند کنید و به سراغ قسمت بعدی روید. این کار را خیلی آرام انجام دهید و مطمئن باشید که خطی که بین دو سایز می افتد مشخص نباشد.
 آرایشگران برای اینکار از چندین سری و سایز مختلف استفاده می کنند. اگر دوست دارید از این روش استفاده کنید، بهتر است از دوستی کمک بگیرید. با سری بلند تر موها را کوتاه کنید. سپس از سری کوتاه تر بین موها خط بیندازید و بعد طبق یک خط صاف با سری های کوچکتر این خط را محو کنید و سایه بندازید.

مراحل نهایی سایه زنی مو | مراحل نهایی مدل مو fade

لازم به خط انداختن نیست، امّا اگر قصد این کار را دارید از سری صاف کننده استفاده کنید. می توانید موها را با کلیپس جدا کنید و قسمت به قسمت موها طبق خط رویش خود کوتاه کنید. اگر موی صورت دارید، حتماً آن را  اصلاح کنید. مهمترین قاعده در اصلاح خط ریش، متقارن بودن آن است. حواستان به قسمت های کمانی گوش باشد، درست است که خیلی زیاد نیستند امّا جلوه خوبی هم ندارند.
می توانید برای این کار، یک کمربند یا یک پلاستیک دور گردنتان ببندید و با سری صاف کننده خط، هلال پشت گردن و کناره ها را صاف کنید.


مدل دادن به موهای fade

برای برش های کوتاه از مقدار کمی ژل برای حالت دادن موها اضافه کنید، موها را به سمت بالا حالت دهید، همچنین بهتر است بگذارید، موها به حالت طبیعی خشک شوند. اگر از سشوار برای خشک کردن موها استفاده می کنید، حتماً روی درجه کم بگذارید و از موها 6 اینچ دورتر بگیرید.

خواندن 11313 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 11 مهر 1400 13:42

تماس باما

تلفن تماس
021-88927542
تلفن فاکس
021-88927543
آدرس

تهران، میدان فردوسی، جنب کوچه علوی1، پلاک 617، طبقه دوم غربی، آموزشگاه آرایشگری اقبال

لوگو سایت اقبال باربر

درباره ما

آموزشگاه اقبال با دارا بودن امکانات عالی و استاد سازمان فنی حرفه ای که از آموزشگاههای دیگر متمایز گردید.  این آموزشگاه از نظر دسترسی به مسیرهای مختلف و حمل و نقل عمومی برای رفت و آمد هنرجویان در بهترین نقطه تهران واقع گردیده است
کلیه حقوق مادی و معنوی وب سایت برای آموزشگاه آرایشگری و پیرایش مردانه اقبال محفوظ می باشد توسعه و سئو توسط : تیم دیتادیزاین