انواع قیچی آرایشگری و کاربرد قیچی | قیمت و خرید قیچی

قیچی کوتاهی مو | انواع قیچی کوتاهی | قیچی مو | قیچی آرایشگاه
گفته می شود که داشتن یک قیچی خوب کیفیت کار هر آرایشگری را بالا می برد. به همین دلیل قیچی کوتاهی مو ابزاری اولیه و حیاتی برای هر آرایشگر هستند زیرا هر آرایشگر می تواند تنها با یک قیچی ساده یک اثر هنری به سبک خود بیافریند. بنابراین یک آرایشگر می تواند با قیچی مناسب سبک های مختلفی به وجود آورده و جادو کند یا این که تنها تغییرات کوچکی در موها داده و تنها آن ها را مرتب کند. در این مقاله به انواع قیچی های آرایشگری و کاربرد آن ها پرداخته شده است.

اهمیت کیفیت قیچی آرایشگری | بهترین مارک قیچی آرایشگری
تجربه نشان داده است که با یک قیچی با کیفیت پایین نمی توان مدل موی مناسبی به وجود آورد و در صورتی که قیچی کند باشد و یا تیغه های آن مشکل داشته باشند، حتی می توانند باعث دو شاخه شدن موها و به وجود آمدن موخوره روی آن ها شوند. از طرفی اگر قیچی کیفیت خوبی نداشته باشد، نمی توان با استفاده از آن مدل موهای زیبایی به وجود آورد که این خود به تنهایی می تواند یک دلیل کافی برای خرید یک قیچی مرغوب باشد.

انواع قیچی ها
قیچی های مختلفی در بازار وجود دارد که هر کدام از این قیچی ها نیز کاربرد مخصوص به خود را دارند.
• قیچی های کم کردن حجم مو
• قیچی های حالت دهی
• قیچی های تمپر
• قیچی مخصوص افراد دست چپ

این ها نمونه ای از قیچی های پرکاربرد هستند که حتی با یک نگاه هم تفاوت آن ها قابل تشخیص است. برخی از این قیچی های آرایشگری به منظور خاصی طراحی و ساخته شده اند و این در حالی است که برخی دیگر از آن ها برای یک کوتاهی ساده به کار می روند. در صنعت زیبایی قیچی های آرایشگری کاملا استاندارد هستند و به کمک آن ها می توان به طور دقیق تری موها را کوتاه کرد. آرایشگران معمولا قیچی های خود را با توجه به معیارهای مختلفی مانند نوع مدل کوپ و یا نحوه در دست گرفتن قیچی های خود انتخاب می کنند.

قیمت خرید قیچی آرایشگری اصل و اورجینال | قیمت خرید و فروش انواع قیچی آرایشگری
قیمت قیچی های آرایشگری نیز از قیمت های پایین تا قیمت های بسیار گران وجود دارد که اگر فرد تازه واردی به دنبال یادگیری حرفه آرایش و پیرایش باشد، بهتر است از قیچی های ساده و ارزان تری استفاده کند.

———————————————-

قیچی آرایشگری کرتزر فاینی Kretzer FINNY+ 577314 5.5″ / 14cm – Hair Scissors, Satin Finish

کرتزر(Kretzer)

قیچی آرایشگری کرتزر فاینی Kretzer FINNY+ 577314 5.5″ / 14cm – Hair Scissors, Satin Finish ساخت آلمان بوده دارای لبه دندانه دار میکرو می باشد . برای اصلاح انواع موهای خشک و مرطوب و یا ضخیم به خوبی کارایی دارد. این قیچی به خوبی طراحی شده است و کاملا ارگونومیک می باشد. از فولاد ساخته شده است و ضد زنگ بوده دارای پیچ قابل تنظیم است و یک محصول با دوام به حساب می آید. می توانید در منزل و یا در آرایشگاه به صورت مداوم استفاده کنید چرا که دارای طول عمر بالایی می باشد. قیچی نوع پیتاژ که با لبه دندانه دار می باشد، در دو نوع یک طرفه و دو طرفه طراحی می شود. قیچی پیتاژ برای کوتاهی و حالت دادن به موها کاربرد دارد و با توجه به فاصله دندانه ها از هم در میزان برش موها در هر دسته مو تفاوت دارند. قیچی های پیتاژ یک لبه اغلب کاربرد بیشتری داشته و طول عمر بالاتری نیز دارند.

2,142,000 تومان
———————————————————–
قیچی آرایشگری ریش و سبیل تویزرمن Tweezerman Moustache Scissors Model: 7200

تویزرمن(Tweezerman)

قیچی آرایشگری ریش و سبیل تویزرمن Tweezerman Moustache Scissors Model: 7200 فوق العاده تیز و با دوام است. این قیچی ساخت ایتالیا است و با فولاد آبدیده ساخته شده است که دارای پوشش نیکل است. کاملا خوشدست و ارگونومیک می باشد و برای استفاده راحت طراحی شده است که در انگشتان به خوبی قابل حرکت است. برای اصلاح ریش و سبیل و ابروها می توانید از این قیچی خوش ساخت استفاده کنید.

1,428,000 تومان
———————————————————–
قیچی آرایشگری تویزرمن ضد زنگ Tweezerman Stainless 2000 Thinning Shears

تویزرمن(Tweezerman)

قیچی آرایشگری تویزرمن ضد زنگ Tweezerman Stainless 2000 Thinning Shears بسیار تیز و با دوام است  هرگز نیاز به تیز کردن ندارد. این قیچی به خوبی و مناسب با انحنای دست و انگشتان دست طراحی شده است. می توانید به طور مستمر استفاده کنید. از جنس فولاد و ضد زنگ است. دارای لبه دندانه دار و مناسب برای انواع موها یخشک و مرطوب با ضخامت های مختف می باشد . قیچی پیتاژ تویزرمن که یکطرفه می باشد اغلب نسبت به نوع دوطرفه آن کاربرد بیشتر و دوام بالاتری نیز دارد. قیچی پیتاژ یکطرفه بنا بر فاصله دندانه ها میزان برش موها در هر دسته مو را می تواند تنظیم کند. در این نوع قیچی اره ای هدف حالت دادن به موها و برش لایه ای موها و یا خالی کردن بخشی از مو می باشد.

1,682,000 تومان
———————————————————–
قیچی آرایشگری ژاپنی با جنس تیتانیوم کمیسوری 5اینچی Kamisori K-4 Titanium Cahira Swivel Handle

کمیسوری(Kamisori)

قیچی آرایشگری کمیسوری ژاپنی با جنس تیتانیوم 5اینچی Kamisori K-4 Titanium Cahira Swivel Handle محصول کشور ژاپن است. این قیچی 4 ستاره امتیازدهی شده است و در میان قیچی هایی که در سطوح 3 ستاره تا 7 ستاره طبقه بندی شده اند در سطح نیمه حرفه ای از نظر کاربردی قرار دارد و برای انواع موهای خشک و مرطوب با دوام و با کیفیت بالا قادر به برش است. بسیار ارگونومیک و مناسب دست ها و انگشتان دست طراحی شده است. اندازه قیچی 5 اینچی معدل حدود 12.5 سانتی متر می باشد. در صورتی که بخواهید برای استفاده خود در منزل و یا در آرایشگاه از قیچی با دوامی استفاده کنید، قیچی آرایشگری کمیسوری محصولی مادام العمر برای شما خواهد بود. این قیچی تیتانیومی دسته سه انگشتی دارد که برای استفاده بدون خستگی و تمرکز و تسلط بیشتر بر روی اصلاح موها فراهم می کند.

9,257,000 تومان
———————————————————–

چه نوع قیچی آرایشگری برای چه کسی مناسب است؟

قبل از خرید هر محصولی بهتر است در مورد آن تحقیق کرده و بهترین آن با توجه به نیاز فرد خریداری شود. در ادامه توضیحاتی مربوط به هر کدام از قیچی ها ارائه شده است که با کمک این توضیحات انتخاب ساده تر خواهد بود.

انواع قیچی ها
• قیچی های بِوِلِد
این قیچی ها سر دندانه داری دارند و برای حالت دادن موها و مدل موی لیر مناسبند.
• قیچی های کانوِکس
این نوع قیچی ها تیغه ای به تیزی تیغ دارند و به همین دلیل می توان به کمک آن ها مدل موهای دقیق و تمیزی به وجود آورد.

انواع دسته قیچی
• دسته های متقارن
قیچی هایی که چنین دسته هایی دارند دو سر دسته یک اندازه و متقارنی دارند که تیغه دقیقا در مرکز این دسته قرار گرفته اند. این نوع دسته برای افرادی مناسب است که برای کوتاه از انگشت وسط و انگشت شصت خود استفاده می کنند.
• دسته های نامتقارن
این دسته ها اندازه متقارنی دارند و دسته مربوط به تیغه شصت معمولا کوتاه تر از دسته دیکر است. این نوع دسته نیز برای افرادی مناسب است که از انگشت حلقه و شصت خود استفاده می کنند و به دنبال راحت حرکت دادن انگشتان خود هستند.
• دسته کِرِین
این نوع دسته ها نامتقارن هستند و دسته مربوط به انگشت شصت آن ها تاب دار است. این امر موجب می شود که به مچ دست آسیب کمتری وارد شده و آزادی عمل در انجام کوتاهی بیشتر باشد.

دسته مربوط به شصت
• دسته استاندارد
قیچی ها معمولا قسمتی برای استراحت دارند که به دسته راست یا چپ متصل است که این خود باعث تغییر پذیری بیشتر قیچی ها می شود.
• کات اِوِی
این نوع دسته ها محل استراحت دادن انگشت را ندارند ولی استفاده از این نوع قیچی ها بسیار راحت است.
• دسته آناتومیک
در این نوع دسته ها تیغه بهتر حرکت کرده و از آن جایی که این نوع دسته ها حالت انحنا دار دارند برای حرکت دادن ها شعاعی به دست مناسبند.
• دسته چرخان
این نوع قیچی ها انقلابی در این صنعت هستند. زیرا با کمک این نوع قیچی دستها و مچ دست درد نگرفته و حرکات انگشت شصت نیز کاهش پیدا می کند.

طول تیغه ها
انتخاب نوع تیغه بیشتر بستگی به سلیقه و راحتی آرایشگر و یا استایلیست داشته و باید با توجه به روش های کوتاهی این فرد انجام میشود. برای انتخاب مناسب نیز باید ابتدا تمام قیچی ها و تیغه های مختلف را امتحان کرده و سپس تصمیم بگیرید.
• تیغه های کوتاه
این نوع تیغه ها بیشتر برای مرتب کردن موها مناسبند و به خصوص برای کوتاه کردن موی نواحی اطراف گوش و قسمت هایی که نزدیک به پوست هستند به کار برده می شوند. این نوع تیغه ها به هر آرایشگری توصیه می شود زیرا این نوع تیغه کار را در بسیاری موارد ساده تر و زیباتر می کند. طول این تیغه ها نباید بیشتر از ۱۰ تا ۱۳ سانت باشد.
• تیغه های بلند
این نوع قیچی ها برای کوتاه کردن موهای پرحجم کاربرد دارند و برای کوتاه کردن کناره های سر و روش کوتاه کردن از روی قیچی و باب هم به این نوع قیچی نیاز دارد.

مشخصه های دیگر
موارد ذکر شده استاندارد هایی در انتخاب قیچی هستند. اما مشخصه های دیگری نیز در انتخاب قیچی وجود دارد. این مشخصه ها به سلیقه و راحتی هر آرایشگر بستگی دارد و در مقالات بعدی به آن ها پرداخته خواهد شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *